Smok

Kalendarium_historii_Księstwa_c.d.2

2000.01 - tego też miesiąca z inicjatywy Książęcego Kronikarza wychodzi pierwszy numer Gazetki Feudalnej, naszego periodyku odtąd towarzyszącego Dracończykom i dostarczającego im, a wkrótce także i innymczytelnikom spoza Draconii, wciąż nowych materiałów i wiedzy zarówno z zakresu naszych zainteresowań, jak i bieżących spraw Księstwa.
2000.02 - można przyjąć ten moment za oficjalne narodzenie się tradycji Stołu Draconii wraz z ucztą wydaną wtedy i obyczajem ucztowania opracowanym przez Księcia (o czym więcej tutaj...). Odtąd uczty stanowić będą nasz znak rozpoznawczy.
2000.05 - gdzieś około tego miesiąca po raz pierwszy nawiązuje Księstwo Draconii kontakt z ówczesnym Jarlem Winlandu Thorolfem. Jednak nasze wzajemne stosunki rozwijały się z początku wielce niemrawo.
2000.07 - drugi turniej w Iłżfurcie zakończony klęską, bowiem deszcz potworny przez dwa dni turniejowe nieprzerwanie padając zniweczył wszelkie nasze plany. Nasi przemili goście na szczęście wykazali takt powtarzając nam mimo wszystko, że było znakomicie.
2001.05 - trzeci turniej w Iłżfurcie. Turniej ten udanym był wielce. Nam samym, w szczególności zaś Księciu, dał jednak wiele do myślenia ukazując rysy na obrazie politycznym Księstwa.
Zielsko
2001.06 -  wydarzenia tego miesiąca dziś Wielką Schizmą określamy jako już historyczne. Wtedy to bowiem Książę ogłosił decyzję swą o dokonaniu rozbicia dzielnicowego. Podzieliwszy kraj na trzy części zostawił sobie dzielnicę senioralną wraz z ziemiami Kanclerskimi i samym Kanclerzem, zaś wielmożom pozostałym nadał na własność ziemie, które dotąd prawem lennym jedynie zajmowali. Uczynił to by pogodzić dwie conajmniej istniejące w Księstwie frakcje poróżnione poglądami na przyszłość Księstwa i jego dalszą drogę rozwoju i spodziewając się, że wielmoża jego, którzy do przeciwnej ze wspomnianych frakcji należeli z radością powitają możliwość samostanowienia. Czas pokazał, że ocena ta nie była słuszną. Od tej daty oznacza się powstanie dzisiejszego Księstwa Draconii Czarnej.
2001.08 - nasza pierwsza wizyta w Gliśnie, miejscu, w którym poddani Wszebora zakochali się od pierwszego wejrzenia. Łączymy z nim wielkie nadzieje na przyszłość.
2001.11 - w tej dacie w domu Michała i Joanny z Brochowa druga uczta Drakońskiego Stołu się odbyła, która to do tradycji wystawności uczt naszych wniosła obowiązek co najmniej siedmiu zmian potraw (opis owego wydarzenia i menu znaleźć można tutaj...).
Spis treści
Co nowego?
Księstwo Draconii
Kroniki
Prawa
Życie codzienne
Polecamy

Wstecz Naprzód


Smok